Zdravé kolena a klouby koní / 3 tipy pro měkký došlap

Brodí se Vaší koně po kolena v blátě ? 3 tipy jak dopřát pohodlí nejen Vašim koním se stájovou rohoží

 

Trápí Vás rozbahněný prostor? Kolem venkovního přístřešku, přístupu na pastvinu, krmeliště, nebo jen mít kvalitní ustájení zvířat? Připravte jim pohodlí, sucho a čistotu se stájovými deskami.

Ať už máte své hospodářství, stáje nebo pastviny, chcete přece svým zvířatům dopřát to nejlepší. Sami dobře znáte pocit zapadlé holínky do hlubokého bláta. Chcete vytáhnout nohu, a vypadá to že si vytrhnete kosti z kloubů. Zvířata jsou na toto prostředí lépe uzpůsobena ale setrvávání na takovém stanovišti jim pro zdraví moc nepřidá.
Máme pro Vás 3 tipy jak zlepšit podmínky nejen pro koně.

Drenážní deska zajišťuje odvod vody i moče do podkladu pod deskou. Deska je oboustranně použitelná. Udrží zvířata ve větším suchu a pohodlí. Tato deska zůstává stabilní i při vydatných dešťových srážkách a díky otvorům zajistí rychlé odvodnění do podkladu. Díky prolisům ze spodní strany desky, cirkuluje vzduch mezi podkladem a deskou. Netvoří se tak vlhko a plíseň. Zasypáním desek vhodnou podestýlkou dosáhnete suššího prostředí a zamezíte rozšlapávání terénu. 

V boxech pro koně zvýšíte kvalitu hygieny, hluk, izolaci od betonové podlahy a v neposlední řadě pohodlí u došlapu kopyt při ustájení. Stájové desky do boxů se díky zámkům snadno instalují, jak na podlahu, tak dle potřeb na stěnu boxu, chlévech, či maštalí. 

Na zhutněném drenážním podkladu, Vám usnadní přístup univerzální deska, po které můžete přejet i lehčími stroji, např. na pastviny s balíky sena. Velmi dobře odvádí vodu, díky dírám po celé její ploše, která vtéká do podkladu pod ní. Můžete ji využít i pro chodníky anebo různé manipulační plochy na farmě