Zahrady po výkopu bazénů

Každý rok je jich na zahradách více a více - bazénů, a zdaleka není tomuto fenoménu konec. Usazování bazénů probíhá zpravidla tak, že se kopou v hotových a hezkých zahradách. Do opečovávané oázy si tak zákazník dobrovolně pustí bagristu, mix s betonem, náklaďák pro hlínu z výkopu. Jako poslední přijede auto s bazénem a někdy i jeřáb. Krom bazénů čeká podobná situace také u usazování zapuštěných sklepů (př. Tingard).

Bazén-licence2

Nyní přichází otázka “Jak bude vypadat zahrada, až bude bazén na místě?”
Těžká technika zahradu rozjezdí, v opečovávaném trávníku vyjezdí koleje. Pokud bude mokro, stane se ze zahrady blátivá spoušť. Abyste pozemek ochránil, můžete použít pojezdové desky, pomocí kterých vytvoříte dočasnou komunikaci. Pojezdové desky chrání povrch, zvýší kulturu pohybu stavebním strojům i lidem. Zmírní vlivy počasí, stavbu není potřeba výrazně přerušovat ani během deště. Zároveň je potřeba vyzdvihnout i to, že při užití desek není třeba dlouze uvažovat, kudy povede příjezdová cesta, kde napácháte nejméně škody.
Pojezdové desky rozkládají hmotnost stroje na větší povrch a zlepšují jeho trakci. V neposlední řadě zůstávají kola strojů čistší a na veřejných komunikacích pak neroztahují bláto.

SAVE-Jak na to (1)

Pro lepší přehlednost ještě uvádíme ekonomické výhody pojezdových desek:
  • stavby bez přerušení (např. kvůli počasí),
  • variabilita zvolené příjezdové trasy,
  • není potřeba umývat kola před výjezdem na komunikaci,
  • není potřeba řešit škody v zahradách kvůli rozježděnému pozemku,
  • pronájem desek je levnější než řešení následných škod,
  • vlastnění desek přináší opakovaný benefit a zvýší prestiž z pohledu klienta.

Bazén-licence (1)