Už jste někdy vyzkoušeli pořádnou ruční pilku ?

Tak jak se moc nepochybuje o kvalitě německých aut, lahodnosti francouzkých vín, tak i synonymem kvality ručního nářadí je Japonsko. Právě ze Země vycházejícího slunce k nám putují ty nejdravější a nejostřejší ruční pily SILKY

Založení kovárny Panem Katsuji Miyawaki v roce 1919 mělo za cíl vyrábět velmi speciální pily pro profesionální použití. Původní značka před zrodem pil SILKY byla TAMAKITSUNE. Kovárna se nacházela ve městě Kishi a v současnosti je to město Ono.

Neskutečné zlepšení ostrosti se datuje do roku 1970 díky technologickému pokroku a novým seřizovacím strojům a od r.1980 je toto ostří patentováno. V roce 1985 bylo toto ostří použito i na pilách vyráběných do dnešních dnů pily Gomtaro a pily Gomboy s první gumovanou  a potaženou rukojetí. Po několikerém ocenění pil série Gomboy za design se stala tato pila průmyslovým vzorem pro celou další kategorii a následníky těchto ručních pil. 

Není proto náhodou že ruční pily Silky nejdete stále častěji u firem zabývajících se zahradnickou činností anebo v dynamicky se rozvíjející arboristice, tzn. stromové chirurgii (je zde důležitá čistost řezu, rychlost a velmi nízká hmotnost jelikož i v případech kde byste použili motorovou pilu, si vystačíte s ruční pilkou). Zpravidla klienti, kteří jednou Silky vyzkouší, pak mají zcela jasno jakou ruční pilu chtějí.

 

IMG_20191114_155343