Konečně máme řešení na ucpané karburátory

V poslední době se setkáváme velice často s ucpanými karburátory. Problém je s novými příměsemi tzv. “biosložkou” správně však Ethanolem. Ethanol váže vzdušnou vlhkost, mění tím složení paliva, které neprojde tryskami a ucpe karburátor.

zanesený karburátor u sekačky

Máme pro vás čtyři řešení:

 1. Vyjíždějte palivo do konce z celé soustavy a neskladujte palivo déle než dva měsíce.

 2. Přidávejte stabilizátory paliva.

 3. Nakupujte tolik paliva, kolik spotřebujete.

 4. Palivo ASPEN.

Prozatím nejspolehlivější ze všech variant se z pohledu našeho servisu stalo palivo ASPEN. Palivo ASPEN je vyráběno jinou technologií než běžná paliva, a jeho kvalita je dlouhodobě stálá. Palivo aspen je bohužel finančně výrazně dražší než klasický benzín, a lze pochopit že uživatel větší zahrady sekané co čtrnáct dní nám zaklepe na čelo, ale pokud se již i tento uživatel setkal se zaneseným karburátorem např. u sekačky, ví jaká je to otrava.


Palivo aspen je právě zvláště výhodné pro zazimování stroje. tzn.:

 1. Vyjeďte do zbytku starý benzín ve stroji.

 2. Nalejte ASPEN do stroje, alespoň 0,5 Lt, nastartujte a nechte alespoň 5 min. běžet (ASPEN se dostane do systému a vytlačí zbytky starého benzínu).

 3. Uskladněte se zbytkem ASPENU do dalšího roku.

 4. Na jaře máte bezpečný a bezproblémový start.

 

Alkylátové palivo ASPEN je dále:

 • Výhodné i pro uživatele typu chatař nebo malý pozemek s běžnou spotřebou cca 5lt za rok.

 • Majitelé Vari systému, Vari rotavátorů a bubnových sekaček, které se používají např. 2x za rok- nemusíte tím myslet na stáří benzínu.

 • Elektrocentrály, které jsou uskladněny na dobu kdy přijde výpadek, jelikož když přijde výpadek, centrála nejede, jelikož má ucpaný karburátor.

 • Ve variantě dvoutaktů, kde máte vyžínač se potřebou do 5lt za rok, stejně tak i motorové pily. (palivo lze koupit již namíchané s olejem).

 • Sněhové frézy - Jak dlouho čekáme na sníh ? a když nasněží a staré palivo zůstalo v nádrži, je na problém zaděláno, dá se to vyřešit ASPENem

Palivo ASPEN neobsahuje žádné aromatické uhlovodíky, olefiny, benzen - je šetrné k vašemu zdraví i životnímu prostředí.

Ucpaný karburátor