Už máte vybranou sekeru? Ne? Poradíme Vám, jak na to!

Potřebujete novou sekeru, ale nevíte si vůbec rady? Na trhu najdete nejrůznější značky, ale my bychom Vám rádi představili finskou značku Fiskars, která je jedničkou na trhu ve výrobě zahradního nářadí. Jejich výrobky jsou vyrobeny z kvalitních materiálu, které vydrží i každodenní zátěž a pořád skvěle drží. Firma Fiskars se řídí heslem: „Více síly. Méně námahy” a my naprosto s tímto heslem souhlasíme.

Vlastnosti seker Fiskars

Než se vydáte vybírat sekeru, měli byste si ujasnit co s ní budeme chtít dělat. Sekery dělíme do pěti základních skupin:

Štípací sekery Fiskars
Pokud hledáte pomocníka pro naštípaní malých a středně velkých špalků na zimu do krbu, je pro Vás štípací sekera ta pravá. Podle výšky Váši postavy si vyberte délku sekery, která se pohybuje od 30 do 70 centimetrů. Opět pří výběru nezapomínejte na to, k čemu sekeru budete využívat. Pokud se chystáte na malé špalky do 30 cm a třísky doporučujeme Vám sekeru s délkou od 30 do 45 centimetrů. Pokud se, ale chystáte na pořádné špalky doporučujeme délku sekery od 50 do 70 centimetrů.

Kalače
Kalač je naprostou jedničkou ve svém oboru co se týče velkých špalků. S tímto pomocníkem přeštípnete i sebevětší špalek. Kalač poznáte podle mohutnější hlavy a delšího topůrka. Díky těžší a speciálně tvarované hlavě Vám ušetří sílu i námahu.

Kempingové sekery
Malé a velmi dobře skladné. I takto by šlo popsat sekery, které se perfektně hodí pro pobyt v přírodě nebo kempu. Využijete ji k naštípání dříví k večernímu táboráku nebo k výrobě doplňků ze dřeva. Poznáte je podle nízké hmotnosti a jejich délka je obvykle okolo 30 centimetrů, ale může být i menší.

Tesařské sekery
Hledáte sekeru, která by Vám pomohla opracovat dřevo do požadovaného tvaru. Tesařská sekera je přesná díky delšímu ostří a speciálně tvarovanému topůrku. Některé tesařské sekery jsou vybaveny očkem na vytahování hřebíku, což se hodí převážně na stavbách.


Univerzální sekery
Jsou naprosto všestranné, můžete je využit jak na zahradě, tak v lese. Univerzální sekeru bychom měli vybírat, tak abychom ji využívali čím jak nejvíce a práce s ní by měla být pohodlná.

 

Štípací sekera Kalač kempingová sekera tesařská sekera Univerzální sekera

 

 Proč si vybrat zrovna značku Fiskars?
Tato značka si už získala miliony spokojených uživatelů, kteří se neustále s radostí vrací k této značce. Jejich výrobky disponují nejnovějšími technologiemi na trhu. Nejnovější sekery mají topůrka vyrobeno ze skelného vlákna, které zajišťují odolnost sekery před poškozením při práci. Díky speciální úpravě topůrka je úchop bezpečnější a zároveň i silnější přeseknutí polena na první pokus. Čepele seker jsou vyrobeny z uhlíkové oceli, která odolá i každodennímu zápřahu. Každá sekera je vybavena plastovým pouzdrem, které chrání sekeru, ale i Vás při uskladnění. Když si zakoupíte jakoukoliv sekeru Fiskars a registrujete se přes tyto stránky, získáte prodlouženou záruku na 25 let! Věříme, že s výrobky značky Fiskars budete nadmíru spokojení.

Všechny sekery fiskars najdete v e-shopu www.turpil.cz.