Chytrou nebo jednoduchou-2 otázky před výběrem sekacího robota

Nákup robotické sekačky je výsledkem delších úvah, a je důležité si vybrat správně napoprvé. Rádi bychom Vám v tomto článku vysvětlili výhody a nevýhody robotických sekaček Gardena ve vztahu k nastavení varianty Smart a Bluetooth. Výběr robotických sekaček 

Sekačky Gardena Sileno bluetooth

Aplikace GARDENA Bloototh ke stažení google-play-obchod   App_Store_aplikace

Lze ovládat a nastavovat jak na klávesnici sekačky, tak i přes aplikaci Gardena Bluetooth. Vzhledem k technologii bluetooth je třeba upozornit na to, že ovládat lze sekačku max. na vzdálenost do 10 metrů od ní. Oproti klávesnici, v aplikaci naleznete i historii chyb. Sekačky s Bluetooth instalujeme na lehčí zahrady, kde není moc úzkých průjezdů, plocha je spíše bez překážek (svým způsobem zvládne tuto sekačku nainstalovat i laik). Instalace vodičů je u obou sekaček stejná, ale rozdílná může být logika nastavení míst, kde necháme sekačku opustit naváděcí kabel „tzv. Vzdálené body“. Po odměření jízdou např.25 m se sekačka pustí vodiče a začne v prostoru vykonávat práci. Je potřeba uvést, že sekačka neví kde je, a může proto přejet i do míst, kde mohla dojet jiným výjezdem z nabíječky. Zpravidla na všech sekačkách Gardena sileno je důležité správné umístění nabíječky. Sekačka nevyžaduje bezpodmínečně krytí kvůli dešti, ale často ji taková stříška pomůže pro vychlazení baterek. Stříška pro robotickou sekačku je vždy k dokoupení.

Gardena Sileno 1500 Smart

Sekačky Gardena Sileno Smart

Aplikace GARDENA Smart system ke stažení google-play-obchod   App_Store_aplikace

Chytré sekačky jsou v instalaci kabeláže stejné, ale zpravidla je instalujeme na složitější zahrady. Druhý zádrhel instalace je propojení komunikační krabičky tzv. Gateway s internetem a robotickou sekačkou. Proto doporučujeme svěřit instalaci odborné firmě, která se postará i o nastavení.
Tato sekačka nám následně nabízí mnohem více funkcí a inteligentnější sečení. Aplikace je intuitivní a můžete sekačku ovládat anebo získávat informace z míst, kde máte internet, tzn. třeba i na dovolené. Nastane-li však chyba, např. Sekačka zůstane viset na spadlé větvi, nepůjde ji spustit jinak než ručně.

Mapování: Robotická sekačka Gardena Sileno Smart musí po instalaci jezdit 70 hodin pro zmapování oblastí vymezených obvodovým drátem, po tuto dobu mohou být výsledky sečení srovnatelné se sekačkou Bluetooth. Po ukončení mapování, cca týden až deset dnů provozu, sekačka zobrazí schématický tvar sekané plochy a zde pak můžeme nastavovat výchozí body pouhým přetažením tečky na požadované místo (výchozí body jsou k dispozici 3).

Naváděcí drát-mapování gardena

Zde také nastavíme frekvenci výjezdů v procentech a tím zahradu rozvrstvíme.

Rozdělení zahrady-mapování gardena


To nejdůležitější je však nastavení zón (vymezení prostoru) odkud a pokud bude sekačka jezdit, a tím zvýšíme efektivitu sekání. Jde o to, že sekačka každým výjezdem do zóny, seká ve vymezeném prostoru do vybití. Po snížení nabití akumulátoru automaticky vyhledá naváděcí kabel a dojede do nabíječky.

Zóny v mapování-Gardena

LONA
Pro doplnění je dobré uvést, že sekačka využívá umělou inteligenci ve spojení s družicí Lona. Tato technologie zajištuje učení sekačky, vylepšování výsledků, předávání dat mezi sekačkou a vaší aplikací. Jedině díky této technologii je zajištěná tvorba zón pro vylepšení sekacích výsledků. Můžeme Vás uklidnit, že nemusíte pro tuto komunikaci počítat se žádnými dalšími poplatky za kredity, sim karty a jejich dobíjení ani za roční provoz. Vše jste vyřešili pořízením robotické sekačky Gardena SMART.

LONA-Gardena