Co znamená- žádný signál smyčky u robotické sekačky- Gardena Sileno

Jste uživateli robotických sekaček Sileno Gardena? Gratulujeme vám. Nemusíme si dlouze vysvětlovat výbornou kvalitu těchto robotických sekaček, ale i u těch nejlepších se může stát že potřebujete radu, protože sekačka neudělalal to co má. Budeme se na našich stránkách TURPIL.cz snažit občas poradit jak se dá problém řešit, anebo alespoň vysvětlit co se děje.

 Gardena Sileno-žádný signál smyčky

Nejčastěji se na nás klienti obrací s tím že robotická sekačka Gardena Sileno nevyjela a píše hlášku "žádný signál smyčky". Pro tyto situace je na nabíječce "nabíjecí věži" dioda, která napoví kde závadu hledat.

Nabíječka Robot Gardena-vše Ok

  • Středová dioda svítí zeleně- nestane se že by sekačka neměla signál, vše je v pořádku a tohoto stavu se musíme snažit s robotickou sekačkou dosáhnout
  • Středová dioda nabíječky nesvítí vůbec- hledejte zpravidla problémy v elektřině, jako je výpadek jističe, vadný nabíjecí adaptér nebo vadná samotná nabíjecí věž

Nabíječka robot Gardena-přerušené navádění

  • Středová dioda svítí žlutě- porucha anebo přerušení středového drátu-naváděcího vodiče robotické sekačky. Zkontrolujte správné nasazení prostřední fialové svorky na na nabíječce. Znáte-li místo spojení tří drátů do modré spojky s gelem podívejte se i tam zda je spojení v pořádku. Dále je už vše o hledání přerušení středového drátu. přerušené místo bude nejspíše potřeba nadstavit kouskem drátu 2,7 mm a dvěma 3M spojkami s gelem a modrou čepičkou.

Nabíječka robot Gardena-přerušený obvod

  • Středová dioda svítí modře- porucha je na obvodovém drátu / obvodovém vodiči. Zkontrolujte jestli jsou správně nastrčené fialové svorky na nabíječce. Jedná se o levou a pravou fialovou svorku ze zadní části nabíječky robotické sekačky. Doporučujeme zkoušečkou obvodu ( nebo např. multimetrem) vyzkoušet která větev je přerušená zda levá nebo pravá. Tím si vyeliminujeme možnosti hledání až na 1/3.Znáte-li místo spojení tří drátů do modré spojky s gelem podívejte se i tam zda je spojení v pořádku. Dále je už vše o hledání přerušení obvodového drátu. přerušené místo bude nejspíše potřeba nadstavit kouskem drátu 2,7 mm a dvěma 3M spojkami s gelem a modrou čepičkou.

 

  • Kde hledat přerušení vodiče?- Nejčastěji se to stává překopnutím rýčem, lopatou, sekáním dřeva na vodiči, tyto závady relativně rychle odhalíte sami, protože jste si vědomi činností a zpravidla i místem. Takovou závadu zvládnete zpravidla odhalit a opravit sami. Horší situace bývá  přerušení hryzcem nebo krtkem, jelikož místo často bývá pod povrchem, a navíc takové přerušení může být i na několika místech. Zde pak nezbývá než hledat profesionální hledačkou lomu drátů. Hledání samotné je popsáno v dalším článku.