Zastřihnutí stromů

 

Střih stromů

Aby nám stromy rostly k naší spokojenosti s dobrým odnožováním a plodivostí,musíme je stříhat.Listnaté opadavé stromy prořezáváme před začátkem vegetace,nebo po polovině léta kdy se růst stromu zpomalí a kdy se soustředí jeho síly na kořeny a kmen,v té době se zacelují rychleji i rány.

zastrih-stromku.jpgRány pokud možno,by neměly být větší než 7cm,takový zásah strom je schopen zacelit.Všechny zásahy by měly být prováděny ostrým nářadím,aby byl řez hladký a nenabízel útočiště pro různé nemoci a houby,samozřejmě i my vynaložíme méně námahy při odstraňování takové větve.

Střih nůžkami provádíme čím jak nejblíže kmeni nebo rozvětvení.

Na větší větve musíme použít pilu.Řez pilou však uděláme ve třech fázích,kdy nařízneme větev zespodu kousek od kmínku cca 4cm,následně dořežeme shora cca 5cm od kmínku-tím odstraníme větev.Zbylý pahýl již řežeme úplně u kmene.Tím jsme si zajistili to že padající větev nestrhne kůru a nevznikne větší poranění.

Odstraňujte větve odumřelé,napadené-nemocné,nebo odřené,také větve rostoucí do koruny a také sekundární koruny-tj.větve tak vysoké nebo vyšší než koruna a stejně silné jako kmen.

Tento základní výtah několika rad se týká listnatých stromů.zajímá-li Vás prořezávání stromů více anebo potřebujete správné nářadí na tuto činnost zastavte se k nám na prodejnu TURPIL v Oldřichovicích kde mimo kompletního sortimentu ke stříhání stromů obdržíte zdarma brožury o této činnosti.Stejně tak využijte toho že můžete vyzkoušet všechny nabízené nůžky přímo ve střihu.

 

 

 

 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.