Poradce pro výběr motorové pily

Vhodná motorová pila je neocenitelným pomocníkem každého zahrádkáře, či kutila. Její význam z hlediska šetření vlastní námahy a času je nesporný. 
Motorové pily si vybíráme podle toho na jakou práci je potřebujeme. Zcela zásadní je vždy obsah, výkon a jejich vzájemný poměr (platí u všech dvoutaktních strojů). Pro zahradnické práce, ořezávání větví, chystání dřeva ke krbu nám stačí pily s nejnižším objemem motoru od 35-40 cm3. Pokud ovšem topíme dřevem, nebo rádi se dřevem pracujeme, chodíme na sběr dřeva je pro nás vhodnější pila s obsahem motoru 40-50cm3. Pro ty z nás, kteří vlastní les, jsou tesaři, nebo profesionály v práci se dřevem, v tomto případě je nutné individuální výběr vhodné pily s objemem motoru od 51-71 cm3. Při výběru jsou pro nás důležité tyto parametry: hmotnost, obsah, výkon. Vyhněme se výběru pily podle délky lišty, protože většina pil je konstruována na lištu max.40cm. (většinou neplatí u profesionálních strojů).
Pro dlouhodobou spokojenost z provozu pily je důležitý rychle dostupný značkový servis, kde jsou schopni nám odborně poradit, ale také nabrousit řetěz, seřídit otáčky, nebo provést kompletní generálku. Takovýto servis firma TURPIL.cz v Oldřichovicích provádí.
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.